Ameryka Środkowa

Wyjątkowo czysta i delikatna, o unikalnym kwiatowo-owocowym aromacie. Doskonała kawa jednorodna.
Cena: 5,50 zł
brak zdjęcia
Kawa o bardzo zbliżonych walorach smakowych do Gwatemali SHB, odmiana wielkoziarnista.
Cena: 10,00 zł
Kawa jest sortowana ręcznie, przerabiana metoda mokrą. Szczególnie dorodne zbiory uzyskuje się w regionie Antiqua. Ziarna kawy stanowią doskonałą bazę do mieszanek, w szczególności do kompozycji pod espresso. Napar charakteryzuje się delikatną kwaskowatością i miękkim klasycznym aromatem, o wyrazistym i świetnie zharmonizowanym smaku.
Cena: 6,00 zł
Kawa jest głównym produktem eksportowym Hondurasu. Dbałość o jakość ziaren przekłada się na bogaty, czysty aromat, skondensowany smak z nutą ziołowo-przyprawową, a niekiedy z lekkim odcieniem anyżu. Szczególnie ceniona na rynku japońskim.
Cena: 5,50 zł
Kostaryka jako kraj posiada doskonałe warunki klimatyczne i glebowe, aby przygotować doskonałej jakości kawę, bez defektów. Napar określa się jako klasyczny i wyśmienicie zbalansowany. Aromat scharakteryzować można jako miękki i czysty, często z wyczuwalnym akcentem suszonej śliwki.
Cena: 6,50 zł
W Meksyku kawa rośnie na plantacjach wysoko położonych, w małych gospodarstwach rolnych. Plantatorzy kładą ogromny nacisk na doskonałą jakość ziaren. Kawa charakteryzuje się dobrze zharmonizowanym intensywnym naparem. Zdecydowany aromat pozostawia na języku ziołowo-karmelowe nuty.
Cena: 6,00 zł
Napar o zbliżonych walorach smakowych do gatunku Meksyk Altura. Odmiana wielkoziarnista.
Cena: 8,50 zł
Zbalansowana kawa o doskonałej cielistości. Bardzo dobrze komponuje się w mieszankach. W jej wyraźnym mocnym aromacie dominują czekoladowe nuty. Charakteryzuje się dorodnym ziarnem.
Cena: 8,50 zł
Gatunek subtelny, o zdecydowanym aromacie. Ma charakterystyczne cechy wspólne z odmianą Maragogype, tzn. mocny aromat i czekoladowa nuta naparu.
Cena: 5,00 zł
Wyśmienita kawa z charakterystycznym orzechowym tonem, wyczuwalnym w naparze. Doskonała jako kawa samodzielna, zbalansowana, długo pozostawia przyjemny posmak na języku.
Cena: 12,40 zł